GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Tamzin Mostert | ZA | Eunice Primary | No | - |
[2] | Mieke le Roux | ZA | Jordania-Bethlehem Primary | No | - |
[3] | Inge Ferreira | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
[4] | Annabelle Van Zyl | Mooirivier Laerskool | No | - | |
- | Alternate 2 | Yes | mieke Du Toit | ||
- | Gabriella Dienar | Eunice Primary | No | - | |
- | Yana Olivier | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Anneke Linde | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Danike Lemmer | Westside Tennis Academy KDP | No | - | |
- | Arnel Theron | Oranje Meisies Laer | No | - | |
- | Lisha Bellingan | Willem Postma Primary | No | - | |
- | Miné Steyn | ZA | Fichardtpark Laerskool | No | - |
- | Liezl Vosloo | Laerskool Universitas (Tjokkies) | No | - | |
- | Katie Doyer | ZA | Pirates Tennis Club | No | - |
- | Dzangalashu Rabali | ZA | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - |
- | Alternate 5 | Italian Club Bedfordview | Yes | Christie Kotzé | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Christie Kotzé | ZA | Rhenish High | No | - |
- | mieke Du Toit | Oranje Meisies Laer | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-03-04 8:00am | A1 | UFS - Court 1 |
Tamzin Mostert [1]
|
Danike Lemmer
|
6-0, 6-4 |
2023-03-04 8:00am | A2 | UFS - Court 2 |
Yana Olivier
|
Gabriella Dienar
|
6-1, 6-2 |
2023-03-04 8:00am | A3 | UFS - Court 3 |
Inge Ferreira [3]
|
Anneke Linde
|
7-5, 7-5 |
N/A | A4 | UFS - Court 4 |
Liezl Vosloo
|
Alternate 5
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | A5 | UFS - Court 5 |
Arnel Theron
|
Dzangalashu Rabali
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | A6 | UFS - Court 6 |
Alternate 2
(Did not play)
|
Annabelle Van Zyl [4]
|
Walkover |
2023-03-04 8:00am | A7 | UFS - Court 7 |
Miné Steyn
|
Katie Doyer
|
2-6, 2-6 |
2023-03-04 8:00am | A8 | UFS - Court 8 |
Lisha Bellingan
|
Mieke le Roux [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-03-04 10:30am | A9 | UFS - Court 1 |
Tamzin Mostert [1]
|
Yana Olivier
|
6-3, 6-3 |
2023-03-04 10:30am | A10 | UFS - Court 2 |
Inge Ferreira [3]
|
Liezl Vosloo
|
6-1, 6-1 |
2023-03-04 10:30am | A11 | UFS - Court 3 |
Arnel Theron
|
Annabelle Van Zyl [4]
|
2-6, 5-7 |
2023-03-04 10:30am | A12 | UFS - Court 4 |
Katie Doyer
|
Mieke le Roux [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-03-05 8:00am | A13 | UFS - Court 1 |
Tamzin Mostert [1]
|
Inge Ferreira [3]
|
7-5, 4-6, 11-9 |
N/A | A14 | - |
Annabelle Van Zyl [4]
(Did not play)
|
Mieke le Roux [2]
|
Walkover |
2023-03-05 9:15am | A15 | UFS - Court 15 |
Tamzin Mostert [1]
|
Mieke le Roux [2]
|
1-6, 6-0, 10-7 |
2023-03-05 8:00am | C1 | UFS - Court 2 |
Yana Olivier
|
Liezl Vosloo
|
6-0, 6-1 |
2023-03-05 8:00am | C2 | UFS - Court 3 |
Arnel Theron
|
Katie Doyer
|
6-1, 6-2 |
2023-03-05 9:15am | C3 | UFS - Court 16 |
Yana Olivier
|
Arnel Theron
|
6-1, 6-1 |
2023-03-05 9:15am | D1 | UFS - Court 17 |
Liezl Vosloo
|
Katie Doyer
|
1-6, 0-6 |
2023-03-04 10:30am | E1 | UFS - Court 5 |
Danike Lemmer
|
Gabriella Dienar
|
6-0, 6-0 |
2023-03-04 10:30am | E4 | UFS - Court 8 |
Miné Steyn
|
Lisha Bellingan
|
2-6, 1-6 |
2023-03-05 8:00am | E5 | UFS - Court 4 |
Danike Lemmer
|
Anneke Linde
|
1-6, 4-6 |
2023-03-05 9:15am | E7 | UFS - Court 18 |
Anneke Linde
|
Lisha Bellingan
|
6-3, 6-1 |
2023-03-05 10:30am | G3 | UFS - Court 1 |
Gabriella Dienar
|
Miné Steyn
|
4-6, 6-3, 10-5 |