BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Phillip Labuschagne | ZA | Maragon Private School | No | - |
[2] | Wathengofulu Rabali | ZA | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - |
[3] | Aiden Dodd | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
[4] | Rupert Naude | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
- | Samuel Thomas | ZA | st Benedicts | No | - |
- | Tayler Venter | Constantia Primary | No | - | |
- | Bion Brummer | ZA | Pretoria Oos Primary | No | - |
- | Caleb Jordaan | ZA | Wonderboom Primary | No | - |
- | Alan Lee | Wanderers Tennis Club | No | - | |
- | Jano Henning | ZA | Unika Laerskool | No | - |
- | Noah Wilkinson | ZA | No | - | |
- | Stiaan Mader | Koedoepark Tennis Club | No | - | |
- | Ronan Williams | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Andre Aikman | Laerskool Menlo Park | No | - | |
- | Stepan Gerasimov | RU | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Oratile Chauke | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-01-27 12:00pm | A1 | Tuks - Court 1 |
Phillip Labuschagne [1]
|
Noah Wilkinson
|
5-7, 3-6 |
2024-01-27 12:00pm | A2 | Tuks - Court 2 |
Alan Lee
|
Oratile Chauke
|
4-6, 2-6 |
2024-01-27 12:00pm | A3 | Tuks - Court 3 |
Rupert Naude [4]
|
Tayler Venter
|
6-0, 6-0 |
2024-01-27 12:00pm | A4 | Tuks - Court 4 |
Jano Henning
|
Caleb Jordaan
|
6-2, 7-5 |
2024-01-27 12:00pm | A5 | Tuks - Court 5 |
Andre Aikman
|
Stepan Gerasimov
|
6-3, 6-3 |
2024-01-27 12:00pm | A6 | Tuks - Court 6 |
Ronan Williams
|
Aiden Dodd [3]
|
6-2, 6-2 |
2024-01-27 12:00pm | A7 | Tuks - Court 7 |
Stiaan Mader
|
Bion Brummer
|
6-1, 6-2 |
2024-01-27 12:00pm | A8 | Tuks - Court 8 |
Samuel Thomas
|
Wathengofulu Rabali [2]
|
2-6, 1-6 |
2024-01-27 3:00pm | A9 | Tuks - Court 1 |
Noah Wilkinson
|
Oratile Chauke
|
6-0, 6-3 |
2024-01-27 3:00pm | A10 | Tuks - Court 2 |
Rupert Naude [4]
|
Jano Henning
|
6-4, 4-6, 10-7 |
2024-01-27 3:00pm | A11 | Tuks - Court 3 |
Andre Aikman
|
Ronan Williams
|
1-6, 0-6 |
2024-01-27 3:00pm | A12 | Tuks - Court 4 |
Stiaan Mader
|
Wathengofulu Rabali [2]
|
6-0, 6-0 |
2024-01-28 9:00am | A13 | Tuks - Court 8 |
Noah Wilkinson
|
Rupert Naude [4]
|
6-1, 6-4 |
2024-01-28 9:00am | A14 | Tuks - Court 9 |
Ronan Williams
|
Stiaan Mader
|
7-5, 4-6, 6-10 |
2024-01-28 1:30pm | A15 | Tuks - Court 9 |
Noah Wilkinson
|
Stiaan Mader
|
6-3, 6-0 |
2024-01-28 1:30pm | B1 | Tuks - Court 10 |
Rupert Naude [4]
|
Ronan Williams
|
6-3, 6-4 |
2024-01-28 9:00am | C1 | Tuks - Court 10 |
Oratile Chauke
|
Jano Henning
|
3-6, 3-6 |
2024-01-28 9:00am | C2 | Tuks - Court 11 |
Andre Aikman
|
Wathengofulu Rabali [2]
|
6-1, 6-3 |
2024-01-28 1:30pm | C3 | Tuks - Court 11 |
Jano Henning
|
Andre Aikman
|
6-3, 6-4 |
2024-01-28 1:30pm | D1 | Tuks - Court 12 |
Oratile Chauke
|
Wathengofulu Rabali [2]
|
6-1, 4-6, 10-5 |
2024-01-27 3:00pm | E1 | Tuks - Court 5 |
Phillip Labuschagne [1]
|
Alan Lee
|
6-1, 6-0 |
2024-01-27 3:00pm | E2 | Tuks - Court 6 |
Tayler Venter
|
Caleb Jordaan
|
2-6, 2-6 |
2024-01-27 3:00pm | E3 | Tuks - Court 7 |
Stepan Gerasimov
|
Aiden Dodd [3]
|
3-6, 1-6 |
2024-01-27 3:00pm | E4 | Tuks - Court 8 |
Bion Brummer
|
Samuel Thomas
|
6-3, 6-0 |
2024-01-28 9:00am | E5 | Tuks - Court 12 |
Phillip Labuschagne [1]
|
Caleb Jordaan
|
2-6, 4-6 |
2024-01-28 9:00am | E6 | Tuks - Court 13 |
Aiden Dodd [3]
|
Bion Brummer
|
6-1, 6-2 |
2024-01-28 1:30pm | E7 | Tuks - Court 13 |
Caleb Jordaan
|
Aiden Dodd [3]
|
3-6, 3-6 |
2024-01-28 1:30pm | F1 | Tuks - Court 14 |
Phillip Labuschagne [1]
|
Bion Brummer
|
6-1, 6-3 |
2024-01-28 9:00am | G1 | Tuks - Court 14 |
Alan Lee
|
Tayler Venter
|
2-6, 0-6 |
2024-01-28 9:00am | G2 | Tuks - Court 15 |
Stepan Gerasimov
|
Samuel Thomas
|
6-0, 6-1 |
2024-01-28 1:30pm | G3 | Tuks - Court 15 |
Tayler Venter
|
Stepan Gerasimov
|
4-6, 2-6 |
2024-01-28 1:30pm | H1 | Tuks - Court 16 |
Alan Lee
|
Samuel Thomas
|
2-6, 6-3, 10-7 |