WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Suzanie PRETORIUS | ZA | Bothaville Tennis Club | No | - |
[2] | Carlé BOTHA | ZA | Belgrave Tennis Club | No | - |
[3] | Arili BOSHOFF | ZA | Nelspruit Hoerskool | No | - |
[4] | Danielle CHAPMAN | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Rozanne Van der Schyff | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
- | NADIA GOUWS | Constantia Primary | No | - | |
- | Kara Heyl | ZA | Menlopark High | No | - |
- | Aimee HULETT | Ashton College Ballito | No | - | |
- | Amike BOTHA | ZA | Menlopark High | No | - |
- | Martina GARNEVSKA | ZA | No | - | |
- | Nissa Finnigan | Wanderers Tennis Club | No | - | |
- | Claire JARAMBA | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Kagiso LEDWABA | Centurion | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-08-20 4:00pm | A2 | GEHQ - Court 6 |
Nissa Finnigan
|
Rozanne Van der Schyff
|
1-6, 1-6 |
2021-08-20 4:00pm | A4 | GEHQ - Court 7 |
Kagiso LEDWABA
|
Aimee HULETT
|
6-4, 6-3 |
2021-08-20 4:00pm | A5 | GEHQ - Court 8 |
Claire JARAMBA
|
Martina GARNEVSKA
|
6-3, 6-2 |
2021-08-20 4:00pm | A6 | GEHQ - Court 9 |
Amike BOTHA
|
Danielle CHAPMAN [4]
|
4-6, 2-6 |
2021-08-20 4:00pm | A7 | GEHQ - Court 10 |
Kara Heyl
|
NADIA GOUWS
|
1-6, 0-6 |
2021-08-21 10:30am | A9 | GEHQ - Court 11 |
Suzanie PRETORIUS [1]
|
Rozanne Van der Schyff
|
6-0, 6-2 |
2021-08-21 10:30am | A10 | GEHQ - Court 12 |
Arili BOSHOFF [3]
|
Kagiso LEDWABA
|
6-2, 6-1 |
2021-08-21 10:30am | A11 | GEHQ - Court 13 |
Claire JARAMBA
|
Danielle CHAPMAN [4]
|
3-6, 2-6 |
2021-08-21 10:30am | A12 | GEHQ - Court 14 |
NADIA GOUWS
|
Carlé BOTHA [2]
|
1-6, 7-6, 9-11 |
2021-08-22 9:15am | A13 | GEHQ - Court 9 |
Suzanie PRETORIUS [1]
|
Arili BOSHOFF [3]
|
6-4, 4-6, 10-8 |
2021-08-22 9:15am | A14 | GEHQ - Court 10 |
Danielle CHAPMAN [4]
|
Carlé BOTHA [2]
|
2-6, 1-6 |
2021-08-22 1:00pm | A15 | GEHQ - Court 9 |
Suzanie PRETORIUS [1]
|
Carlé BOTHA [2]
|
4-6, 6-0, 7-10 |
2021-08-22 1:00pm | B1 | GEHQ - Court 10 |
Arili BOSHOFF [3]
|
Danielle CHAPMAN [4]
|
6-7, 6-2, 10-5 |
2021-08-22 9:15am | C1 | GEHQ - Court 11 |
Rozanne Van der Schyff
|
Kagiso LEDWABA
|
2-6, 7-6, 4-10 |
2021-08-22 9:15am | C2 | GEHQ - Court 12 |
Claire JARAMBA
|
NADIA GOUWS
|
6-4, 5-7, 4-10 |
2021-08-22 1:00pm | C3 | GEHQ - Court 11 |
Kagiso LEDWABA
|
NADIA GOUWS
|
2-6, 6-4, 8-10 |
2021-08-22 1:00pm | D1 | GEHQ - Court 12 |
Rozanne Van der Schyff
|
Claire JARAMBA
|
7-6, 3-6, 10-5 |
2021-08-21 11:45am | E3 | GEHQ - Court 14 |
Martina GARNEVSKA
|
Amike BOTHA
|
6-7, 0-6 |
2021-08-22 9:15am | E5 | GEHQ - Court 13 |
Nissa Finnigan
|
Aimee HULETT
|
7-6, 7-6 |
2021-08-22 9:15am | E6 | GEHQ - Court 14 |
Amike BOTHA
|
Kara Heyl
|
6-2, 6-2 |
2021-08-22 1:00pm | E7 | GEHQ - Court 13 |
Nissa Finnigan
|
Amike BOTHA
|
3-6, 2-6 |
2021-08-22 1:00pm | F1 | GEHQ - Court 14 |
Aimee HULETT
|
Kara Heyl
|
6-4, 6-4 |